top of page

Зовнішнє Незалежне Оцінювання

Інформація щодо деяких особливостей зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року

У 2017 році учасники проходитимуть зовнішнє незалежне оцінювання з 12 навчальних предметів:

  •  

  • українська мова і література,

  • історія України,

  • математика,

  • біологія,

  • географія,

  • фізика,

  • хімія,

  • англійська мова,

  • іспанська мова,

  • німецька мова,

  • російська мова,

  • французька мова.

У 2017 році тестування розпочнеться 23 травня і триватиме до 15 липня.

Кожен зареєстрований учасник зовнішнього незалежного оцінювання матиме право на складання тестів не більше як із чотирьох навчальних предметів.

 

                            ДОКУМЕНТИ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ НА ЗНО-2016/2017

        - копія паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові). У разі відсутності паспорта окремі категорії осіб можуть подати інший документ(учні яким на момент реєстрації ще не виповнилось 16 років можуть подати копію свідоцтва про народження);
           - дві однакові фотокартки для документів розміром 3 х 4 см із зображенням, що відповідає досягнутому віку (фотокартки мають бути виготовлені на білому або кольоровому фотопапері);
           - копію документа про повну загальну середню освіту (випускники минулих років) або довідку з місця навчання, що підтверджує здобуття в січні – серпні 2016 року повної загальної середньої освіти (учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів);
           - реєстраційну картку, яку можна сформувати самостійно (з 12.00 години 1 лютого), скориставшись спеціальною програмою, розміщеною на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти, або звернувшись за допомогою до працівника пункту реєстрації. 


       Випускники загальноосвітніх навчальних закладів 2016 року можуть звернутися за допомогою до особи, відповідальної за реєстрацію в навчальному закладі, де навчаються.

           Окремі категорії осіб, крім вищезазначених документів, мають підготувати:
          - оригінал висновку про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання, виданого органом або закладом охорони здоров'я (у разі потреби надають особи з особливими освітніми потребами);
          - копію свідоцтва про зміну імені, та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу (особи, у документах яких є розбіжності в персональних даних);
        - копію нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих для реєстрації (особи, документи яких оформлені іноземною мовою).


Увага! На копіях документів повинен бути напис «Згідно з оригіналом» (без лапок), а також особистий підпис особи, яка реєструється, її ініціали та прізвище, дата засвідчення копії.

Проведення зовнішнього незалежного оцінювання - ОСНОВНА СЕСІЯ:

                 23 травня                    українська мова і література;

                 25 травня                    іспанська, німецька, французька мови;

                 29 травня                    англійська мова;

                 31 травня                    математика;

                 2 червня                      історія України;

                 6 червня                      російська мова;

                 8 червня                      біологія;

                12 червня                     географія;

                14 червня                     фізика;

                16 червня                      хімія.

Графік проведення додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання буде оприлюднений до 28 квітня 2017 року. Реєстрація для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання окремих категорій осіб, які не мали змоги зареєструватися в основний період (учасники антитерористичної операції, особи з окупованого Криму та неконтрольованих територій Донбасу), триватиме з 3 до 19 травня 2017 року.

Інформація про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщена на інформаційних сторінках учасників зовнішнього незалежного оцінювання до 23 червня 2017 року (українська мова і література, іноземні мови, математика – до 15 червня, історія України, біологія, російська мова – до 19 червня, географія, фізика, хімія – до 23 червня).

Пробне тестування

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання (далі - пробне ЗНО) організовується з метою ознайомлення всіх бажаючих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання є важливою складовою підготовки до тестування. Завдання для пробного ЗНО, що створюються у формі предметних тестів, відповідають програмам зовнішнього незалежного оцінювання, характеристикам та структурі сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання.

Терміни проведення ПРОБНОГО зовнішнього незалежного оцінювання

Відповідно до наказу Українського центру оцінювання якості освіти від 11 жовтня 2016 року №170 «Про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2017 році» відбудеться пробне ЗНО:

  • 01 квітня 2017 року – з української мови і літератури;

  • 08 квітня 2017 року – з англійської мови, біології, географії, іспанської мови, історії України, математики, німецької мови, російської мови, фізики, французької мови, хімії.

Звертаємо увагу! 08 квітня 2017 року учасник зможе пройти пробне ЗНО з одного із запропонованих навчальних предметів.

ПРОБНЕ зовнішнє незалежне оцінювання дає можливість:

  • ознайомитися з правилами проведення ЗНО;

  • підготуватися психологічно до проходження ЗНО;

  • ознайомитися з форматами сертифікаційних робіт;

  • орієнтуватися в різних формах тестових завдань;

  • розрахувати час на виконання частин сертифікаційної роботи;

  • потренуватися в заповненні бланків відповідей типу А і Б.

Реєстрація на ПРОБНЕ зовнішнє незалежне оцінювання

Реєстрація учасників пробного ЗНО (Вінницька, Житомирська, Хмельницька області) здійснюватиметься на сайті Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти з 10 січня до 31 січня 2017 року. Особи, які проживають на території інших областей України, можуть зареєструватися через сайт відповідного регіонального центру.

Для реєстрації необхідно:

  1. зайти на сторінку реєстрації на пробне тестування;

  2. заповнити реєстраційну форму; створити свою персональну сторінку "особистий кабінет"; вибрати предмети пробного ЗНО;

  3. з персональної сторінки ("особистий кабінет") роздрукувати квитанцію на сплату вартості послуг для проведення пробного ЗНО;

  4. на основі цієї квитанції здійснити оплату в банківських установах України або в установах інших учасників фінансових послуг;

  5. роздрукувати запрошення-перепустку, де вказано час і місце проведення пробного ЗНО.

УВАГА! Учасником пробного ЗНО зможе стати особа, яка зареєструється для його проходження та здійснить оплату.

Підготовка до тестування,

вивчення навчального матеріалу перед тестуванням

1.  При підготовці до іспитів взагалі корисно структурувати матеріал за  рахунок складання планів, схем.

2.  За декілька днів до тестування обов'язково уявіть ситуацію тестування: приміщення, загальну обстановку, те, як ви виконуєте завдання тощо. Прагніть робити це якомога конкретніше, докладніше.

3.  Залиште один день перед тестуванням на те, щоб знову повторити всі плани відповідей. Не повторюйте всі питання по порядку, краще напишіть номери на листочках і відповідайте на них вибірково. Кожного разу, перш

ніж дати відповідь на запитання, пригадайте і коротко запишіть план відповіді.

4.  За день до тестування не вживайте важкої жирної  їжі, не грайте у комп’ютерні ігри, уникайте тривожних розмов та думок типу «а що, якщо….»; слухайте класичну, релаксаційну або духовну музику, сон має бути не менше 7-8 годин, корисна коротка прогулянка на свіжому повітрі.

Поведінка під час тестування

1.  Важливо заспокоїтися безпосередньо перед входом до кабінету. Для цього припиніть хвилюючі розмови з товаришами. Пригадайте і відтворіть в думках щось приємне, що не відноситься до тестування, - наприклад,

як ви влітку їздили відпочивати і купалися в теплому морі.

2.  Заспокоїтись  допоможуть  дихальні  вправи,  склянка  води,  повторення  афірмацій  типу  я  спокійний,  я зібраний, молитва, медитаційні техніки тощо.

3.  Плануйте час так, щоб його вистачило на всі запитання. Не витрачайте дуже багато часу на одне запитання (яке вам здається дуже складним). Залиште час на перевірку відповіді.

4.  У  вас  залишився  час?  Не  поспішайте  здавати  роботу.  Відкладіть  її  вбік.  Закрийте  очі  і  зосередьтесь.  Ви нічого не хочете додати до своєї відповіді? Пам'ятайте, що «найрозумніші» думки приходять в голову після

того, як відповідь вже написана. Якщо вам більше немає чого додати, то використовуйте час, що залишився, на перевірку написаного.

5.  Ви щось забули під час тестування? Щоб пригадати це, використовуйте наступний прийом: запишіть перше, що спаде  на думку з цієї теми. Ці слова допоможуть вам пригадати інші слова, і врешті-решт ви зможете пригадати те, що хочете.

Пам’ятайте!Чим ви спокійніші тим краще ваша увага!

Тримайтеся впевнено, усміхайтеся і будьте налаштовані доброзичливо по відношенню до ситуації тестування. У вас все вийде!

Матеріали для друку: 

bottom of page