top of page

Самоаналіз уроку з української літератури

  • Мацькова Г. В.
  • 7 апр. 2017 г.
  • 2 мин. чтения

Самоаналіз уроку з української літератури

Під час проведення уроку позакласного читання з теми «Євген Гуцало. «Сім’я дикої качки» учні суттєво поповнили свої знання з предмету, з великим задоволенням відповідали на запитання, були активними під час заняття.

Слід зазаначити, що уроки позакласного читання вимагають особливого довір’я з боку школярів, створення на уроці специфічного психологічного клімату для обміну враженнями від прочитаних літературних творів.

Мета уроків позакласного читання – "прищепити учням любов до художньої книжки, виробити правильні критерії оцінки творів мистецтва", адже від того, що читають і як читають наші діти, залежить і загальний розвиток, формування естетичних смаків, моральних якостей.

Мета уроку була чітко сформульована і досягнута в повному обсязі.

Діти поглибили свої знання про творчість Є. Гуцала, опрацювали ідейно – художній зміст оповідання, навчилися складати план розповіді та переказувати за складеним планом, удосконалювали навички аналізу художнього тексту, розвинули в деякій мірі свої творчі здібності, навички виразного читання; вміння створювати власну версію подальшого розвитку подій. Вони критично ставляться до власних вчинків; проявів доброти, благородства, з повагою ставляться до природи.

Зміст мого уроку чіткий, відповідав поставленим завданням.

Основним завданням уроку було навчити переказувати за складеним планом, прищепити учням любов до художньої книжки, виховати критичне ставлення до власних вчинків.

І в мене це вийшло.

Тип уроку – урок позакласного читання. Структура заняття побудована згідно вимог. Першим етапом був організаційний момент, де я привіталася з учнями, зробила перекличку і відповідний запис до журналу. Другий – актуалізація опорних знань, умінь і навичок. На цьому етапі я провела «Мозковий штурм», який мотивував учнів на свідоме розмежування понять добра і зла, бережливе ставлення до природи. Третім етапом було повідомлення теми та мети уроку, з метою мотивації учнів я розпочала його з розгадування кросворду, на цьому етапі я розповіла учням, що ми будемо вивчати на уроці і які нам потрібно виконати завдання. Четвертий – сприйняття та засвоєння нового матеріалу. Я застосувала прийом взаємонавчання, учні сприймали навчальний матеріал із уст своїх однолітків, а також мали змогу поповнити свої знання про письменника інформацією зі слайда, також використала метод бесіди, який поєднала із роботою з текстом, на цьому етапі уроку учні мали змогу розвинути навички виразного читання, вчитися формулювати тему твору, удосконалювали навички аналізу художнього тексту. Вчилися складати план тексту. Так як урок позакласного читання має на меті передусім розвинути емоційну сферу дитини, а для того щоб скласти план потрібно витрати значну частину уроку, то я дещо спростила завдання і учні мали відновити послідовність подій у творі за запропонованими тезами до тексту. Учні удосконалювали свої вміння переказувати текст за планом, створювати власну версію подальшого розвитку подій.

П’ятий етап – закріплення вивченого матеріалу. На цьому етапі я використала такі інтерактивні методи і прийоми, як «Займи позицію», «мікрофон», що сприяло вихованню проявів доброти, благородства, любові до природи, критичного ставлення до власних вчинків;. На шостому етапі за допомогою прийому «Незакінчене речення» учні підбивали підсумки уроку. Діти ділилися враженнями, підсумовуючи вивчене.

В кінці уроку я оцінила роботу кожного учня на уроці відповідно до критеріїв оцінювання і провела інструктаж, щодо виконання домашнього завдання.

Для того щоб урок був ефективнішим я використовувала унаочнення, а зокрема: портрет письменника, презентацію, плакати, дидактичний матеріал

Єдиним моїм недоліком стало те,

Але я більше таких помилок не допускатиму і буду враховувати всі аспекти уроку і чітко їх дотримуватися.

Отже, урок пройшов плідно, учні брали активну участь в обговоренні, відповідали правильно і чітко формулювали свої власні думки, були задоволені, а головне вони поглибили свої знання і збагатилися духовно.


Comments


© 2015 Волоський НВК

вул. Шкільна 2, с. Волоське,

Деражнянський район,

Хмельницька область,

32251, тел. 0 (3856)9-36-19,

e-mail: volosskee@i.ua

bottom of page